Genioplasty

Paylaş / Share

When the nose, chin, cheeks, brows and eyelids are in harmony with each other in our face, they present an aesthetical look.

Genioplasty
 

Çene Estetiği

 

Yüzün genel yapısını çeneler ve burun belirler. Büyük veya küçük olmaları, eğri olmaları estetik açıdan güzelliğimizi bozar, kişilere sıkıntı verebilir. Burun estetiği için başvuran kişilerin yüzlerinde görsel güzelliğin kazandırılması için plastik cerrahlar, çene estetiği operasyonlarını önermektedir. Yüzünüzde çene dışında hiçbir orantısız bir bölgeniz de olmayabilir.
 

Yüze uygun, güzel ve doğal bir görünüm kazandırılabilmesi için çene büyültülmekte veya küçültülmektedir. Bu işlemlere alt çene estetiği veya üst çene estetiği ameliyatları denmektedir. Alt ve üst çene estetiği operasyonları, genel olarak çeneleri büyütmek veya küçültmek amacı ile yapılmaktadır.
 

Çene ucu, normalden küçük olabilir. Burun şeklinde de şekil bozuklukları varsa, çene ucu problemleri daha çok fark edilir. Çene estetiği ve çene ucu ameliyatlarında, güzel ve estetik bir şekil vermek için protezler kullanılabilir. Medporprotezleri en çok kullanılan ve güvenilir olan protezlerdir.
 

Ameliyatlar, genel anestezi ile plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Ortalama bir saat süren operasyonlardır. Operasyon sonrası herhangi bir iz görülmemektedir. cerrahi bir estetik ameliyat olduğu için bir hafta boyunca çene etrafınızda şişlikleriniz olabilir.
 

Çene estetiği sonrası, çenenize yerleştirilen protezler, sağlığınız açısından bir problem oluşturmamaktadır. Beslenmek için çiğneme probleminiz olmamaktadır.
 

Alt çene estetiği veya üst çene estetiği operasyonları sonrasında, aynaya baktığınızda estetik açıdan güzel bir fark gözlemlenir.


Ameliyat sonrasında ağır sporlara belli süre ara vermeniz gerekmektedir. Belli bir süre uzun yürüyüşler yapmamanız gerekmektedir. Bu konuyu muayeneniz sırasında doktorunuz size belirtecektir.

 

Elmacık Kemiği Estetiği

 

Yüzümüzde yanaklarımızın çökük olması veya yanak dolgunluğunun olmaması, yüzün güzel ve doğal görünümünü engeller. Yüzümüze uygun ve doğal bir görünüm kazandırılması için elmacık kemiği ameliyatları gerçekleştirilir.


Televizyon ve dergilerde, ünlü olan kişilerin fotoğraflarına baktığınızda yanaklarını hep dolgun olduğunu ve elmacık kemiklerinin küçük olmadığını görürsünüz. Elmacık kemiği protezleri ile yanaklara güzellik, yüze güzellik kazandırılır.
 

Protezler, yanaklara yerleştirildikten sonra, elmacık kemiklerinde dışarıya doğru bir çıkıklık oluşturur. Ameliyat sonrasında yanaklara dolgunluk kazandırılır. Yüzünüzde ideal, doğal ve güzel bir profil oluşturulur.
 

Genel anestezi ile yapılır. Ağızın içinden yerleştirilir. Ameliyat süresi ortalama bir saattir.
 

Ameliyat sonrasında, yanaklarda gerginlik olabilir. İlk saatlerde ağrı kesicilerin etkisi ile ağrınız olmamaktadır. Şişlikler ve morluklar olabilir.
 

Elmacık kemiği ameliyatının ayrıntılı bilgilendirmesi için maya estetik cerrahi plastik cerrahlarından randevu alabilirsiniz.