Meme Küçültme - Göğüs Küçültmek

Paylaş / Share

Plastik cerrahlar tarafından hem estetik amaçlı hem de sağlık amaçlı yapılan meme küçültme ameliyatı sonrasında, kadınlar çok mutlu olmaktadır.

Meme Küçültme - Göğüs Küçültmek

Kadınlarda, göğüsler gelişmeye başlarken, bazen vücudun genel konturlarına uyumsuz, fazla gelişir. Normalden fazla büyük olan göğüsler, zamanla vücutta duruş bozukluğu oluşturmaktadır. Kadınlarda yürürken çabuk yorulma, hareket ve kıyafet kısıtlılığı yapmaktadır. Ayrıca memenin karınla kesiştiği noktalarda, terlemeye bağlı olarak mantar, pişik gibi dermotolojik rahatsızlıklar oluşturur. Boyun, sırt ve omuz ağrıları oluşturur.

 

Plastik cerrahlar tarafından hem estetik amaçlı hem de sağlık amaçlı yapılan meme küçültme ameliyatı sonrasında, kadınlar çok mutlu olmaktadır. Bu ameliyat için kadınları en çok düşündüren, ameliyat sonrası kesi izleridir. Ameliyat izleri ilk zamanlar belirgindir.

1 yıl sonra, tırnak izi gibi başka bir ten renginde olur. Tamamen kaybolmaz. Ama bu ameliyatı yaptıran kadınlar, ameliyat sonrası vücutlarındaki ağrılardan kurtuldukları ve bedenlerine uygun kıyafet seçimi yaptıklarından dolayı çok mutlu olmaktadırlar. İzlerin iyileşme sürecini mutluluklarından takip etmemektedirler.


Meme Küçültme Ameliyatında, göğüsler büyük ölçülerden, normal ölçülere getirilir. Meme dokusunda fazlalıklar varsa, fazlalıklar alınır. Yeni göğüs şekline sahip olursunuz.


Genç yaşlarda normalden büyük göğüslere sahip gençlere de uygulanmaktadır. Birkaç göğüs küçültme yöntemi vardır. Gençlerde, ileride doğum yapacağı da düşünülerek, süt emzirmeye engel olmayacak yöntem uygulanır. Güvenle yapılmaktadır. Genç yaşlarda yapıldığında, vücutta omuz bölgesindeki şekil bozukluklarının gelişmesi de engellenmiş olmaktadır. Bazen genç yaşlarda kişilerin çevresindeki kişiler engel olmaktadır. Göğüsler normalden büyük olduğu sürece, vücutta başka sağlık problemleri oluşturmaktadır. Boyun fıtığı, bel fıtığı vb. erken yaşlarda önlem almak, başka sağlık problemlerini yaşamanızı da engellemektedir.


Bu estetik ameliyat kadınların yaşam kalitesini artırmak, sağlık problemlerini önlemek ve gidermek için plastik cerrahlar tarafından yapılan sağlık ameliyatlarıdır.


Göğüs küçültme ameliyatında, meme dokusunun bir kısmı alındığı için, kanser riskini de azaltmaktadır.


Bu operasyon sonrasında ameliyat izi olmaktadır. Son yıllarda yağ aldırma yöntemleriyle de küçültme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bunun için kişinin, karşılıklı plastik cerrah ile muayenesi önemlidir.


Genel anestezi ile gerçekleştirilen bu operasyonda, 1 gece hastanede kalmak gereklidir. Ortalama bir hafta içinde ( 7 günde) normal günlük yaşama dönülür. Spor aktiviteleri için operasyondan 4 hafta geçmesi gerekmektedir.