Burun Estetiği ve Burun Ameliyatı

Paylaş / Share

Estetik burun ameliyatı öncesi, yeni burun şeklinizi, 3D Vectra programı ile görme imkanı için muayene olabilirsiniz.

Burun Estetiği ve Burun Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatları: Tipplasti, Rinoplasti ve Septorinoplasti’dir.

Kişilerin burun şekli problemlerine ve nefes alma problemlerine göre ameliyat planlaması yapılır. Hangi burun estetiği ameliyatı olunacağına, muayene de karar verilebilir.

Eğer sadece burun şekli düzeltilecekse, Rinoplasti yapılır. Eğer hem burun şekli hem de nefes alma problemleri düzeltilirse Septorinoplasti yapılır.

Sadece burun ucu düzeltilecekse, Tipplasti gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun ameliyatı olarak neye ihtiyacınız olduğu önemlidir. Rinoplasti, Septorinoplasti ve Tipplasti fiyatları farklıdır. Muayeneniz de ameliyat planlamanıza göre fiyatlandırma yapılacaktır.

Estetik Burun Ameliyatı Öncesi

3D Vectra programı ile ameliyat sonrası, yeni burun şeklinizin nasıl olacağı gösterilmektedir. Burun yan profilinden, burun karşısından ve burun ucundan olmak üzere, burunun her açısından yeni şekil gösterilmektedir.

Estetik Burun Ameliyatı Sonrası ve İyileşme Süreci

Operasyon sonrası burun üzerinde bir atel alçı olacaktır. 7 gün burunda kalan bu alçı, doktorunuz tarafından çıkartılacaktır. Ameliyat sonrası morluk ve şişlikler olabilir. 10 gün içerisinde geçecektir. Kontrol günleriniz, ameliyat sonrası, hastaneden taburcu edilirken, plastik cerrahi doktoru tarafından belirtilecektir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler?
Rinoplasti ve Septorinoplasti, genel anestezi ile gerçekleştirilir. Tipplasti local anestezi ile gerçekleştirilir. 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
Ameliyat öncesi 8 saat açlık gerekmektedir. Burunda yapılacak değişikliklere göre 1-3 saat sürmektedir.

Tamponsuz Burun Ameliyatı?

Plastik Cerrahlar, estetik burun ameliyatlarında, her kişiye tampon kullanmamaktadır. Bazı burun problemlerine göre tampon gerekebilir. Günümüzde silikon tamponlar kullanılmaktadır. Tamponlu burun ameliyatı mı Tamponsuz burun ameliyatı mı, muayeneniz de karar verilecektir.


Burun Estetiği Acı Verir mi?


Burun estetiği ameliyatı sonrası, acı yoktur.