Dolgu ile Kırışıklık Tedavisi

Paylaş / Share

Dolgu maddesi enjekte edilerek, yanak dolgunlaştırma, dudak dolgunlaştırma ve kalınlaştırma, göz altı morlukları tedavisi, göz altı torbalanmalarını giderme, nazolabial çizgileri giderme, kaş arası kırışıklıkları giderme uygulamaları yapılmaktadır.

Dolgu ile Kırışıklık Tedavisi

 

Cilt Gençleştirme Uygulamalarından Dolgu İle Kırışıklık Tedavisi Uygulama Bölgeleri

Dudak Kalınlaştırma,

Ağız etrafındaki, burundan aşağı doğru gelen, nazolabial çizgilere,

Elmacık Kemiği belirginleştirmede,

Derin sivilce ve yara izlerine,

Göz Altındaki Morluklar, şişlikler ve torbalanmalar,

 

Hyalüronik asit, bütün dolgular içerir. Sadece uygulama yapılan markalar farklıdır. Uygulama yapılacak bölgeye göre de dolgu markaları farklı uygulanabilir.

 

YANAK DOLGUSU

 

Yanak bölgesinde, derinleşmiş çizgileri gidermek için uygulanan hyralüronik asit içerikli estetik uygulamasıdır. Yanak dolgusu, ağız kenarı kıvrımlarının gideren etkili ve kolay bir yöntemdir.

Bütün yanak dolgusu uygulama yapılan ürünler, hyalüronik asit içeriklidir.

Yüzdeki çizgilerin giderilmesi dışında, yüze hacim kazandırmak, yanakları dolgunlaştırmak için de uygulanır. Elmacık kemiğini belirginleştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Uygulama sonrasında, cildin gençleştirme etkisi yapmaktadır. Cildin yenilenmesi sağlanır. Yüze ışıltı sağlar.

Uygulama öncesinde, lokal anestezi kremi uygulama yapılacak bölgelere sürülür. İğne ile yapılan bir işlem olduğundan, iğne girişlerinde bir acı olmaması için, lokal anestezi kremi sürülüp, 20-30 dakika beklenir.

Yüz bölgesinde, ağız kenarlarında, yanak bölgesinde, kollajen kaybı sonucu oluşan kırışıklıklara, hazır dolgu maddeleri enjekte edilir. Hacim kaybı olan bölgelere enjekte edilerek hacim kazandırılır.

Botoks enjeksiyonu uygulama alanlarından, kaş arası bölgesinde, çok derinleşme varsa, botoks yeterli olmadığında, dolgu uygulaması yapılarak, derinlik doldurulur ve kırışıklık veya çizgiler giderilir.

Yanak Dolgusu Uygulamasının Etki Süresi

İlk yapıldığında 6 aydır. 6 ay sonunda yeni dolgusu ile uygulama süresinin etkisi 8 -12 ay kadardır. Bazen 24 ayda olabilmektedir. Kişiye uygulanan ürünün içeriğine ve yoğunluğuna göre, etki süresi daha fazla olabilir.

Ameliyatsız medikal estetik uygulaması yanak dolgusu için FDA onaylı malzemeler kullanılmaktadır.

Uygulama kırışıklıkları gidermek için yapılır, fakat uzun vadede yanaklarınızın da sarkmasını geciktirir. Yüz germe ameliyatlarının en çok ihtiyaç duyulma sebebi, yanakların sarkması, yanak ve boyun arasındaki çizginin gitmesidir.

Dolgu uygulaması ile yanakların aşağı doğru sarkmasını da engellemiş olursunuz. Cilt gençleştirme uyguması denmesinin en büyük sebeplerindendir.

Uygulamadan 20 dakika sonra, sosyal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

DUDAK DOLGUSU

Hyalüronik asit içerikli hazır doğal dolgu maddeleriyle, dudakları dolgunlaştırma ve kalınlaştırmak için, dudak dolgusu uygulaması yapılmaktadır.

Yüzün estetik görünümünü etkilemeden, dudaklara hacim kazandırmak önemlidir. Dudaklar çok ince olabilir. Kalınlaştırma için, yüz ile uyumlu olmasına özen gösterilmelidir.

Bazen doğuştan ince dudaklar olur, bazen zamanla dudaklar incelmeye başlar. Dudakları Dolgunlaştırmak için, hyaluronik asit dolguları güvenilir dolgu malzemeleridir.

 

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

Gözaltı problemlerine çözüm getirmek için tek dolgu ürünü, Redensity 2, Redensity II’dir. Özel üretilen bir üründür.

Gözaltında şişlik varsa, morluklar varsa, gözaltı daha yaşlı bir görünüme sebep oluyorsa, ameliyatsız uygulama olarak tek seçenek Redensity II’dir. Uygulama sonrasında hem cildiniz de gençleşme sağlanıyor, hem torbalanmalar gidiyor, problemlerinize çözüm getiriliyor. Gözaltı yenilenmesi için uygulanan Işık dolgusu Redensity 2’nin etki süresi 8-15 ay kadardır. Hemen sonucu görebilirsiniz.

 

YÜZ İÇİN IŞIK DOLGUSU

Yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanan, Redensity 1, cildin yenilenmesine, sağlıklı görünmesine, ışıldamasına, gençleşmesine, parlaklaşmasına, sıkılaşmasına sebep olan, özel bir uygulamadır.

3’er haftalık aralarla 3 seans uygulanan Redensity I, son yılların popüler ve tercih edilen, cilt gençleştirme uygulamalarından biridir.

 

Dolgu ile kırışıklık tedavileri, yanak dolgusu, dudak dolgusu, ışık dolgusu redensity I, gözaltı tedavisi redensity II, hakkında daha da ayrıntılı bilgi almak için, ilgili konu başlıklarını inceleyebilirsiniz.