Kök Hücre Tedavisi

Paylaş / Share

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Yöntemi ve Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Yöntemi olmak üzere iki estetik amaçlı kök hücre tedavisi yöntemi bulunmaktadır.

Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell Yöntemi

Kişilerin kulak arkasındaki dokudan faydanılır. Bu dokudan elde edilen fibrosit hücreler, laboratuvar koşullarında aktif hale getirilir. Sonrasında, yüz, boyun ve dekolte bölgelerine uygulamak için serum elde edilir. Bu elde edilen cilt gençleştirme serumu, 3 seansta uygulanır. Her seans sonrasında değişiklikler görülmeye başlanır. Son seanstan sonra 5 yıl kadar değişiklikler devam eder.

İlk alınan dokuların, laboratuvar koşullarında işlemden geçirilme süreci 4 haftadır. İlk seans, dokunun alınmasından, 1 ay sonra uygulanır. 

 

 

Yağ Enjeksiyonu Yöntemi


Plastik cerrahi doktorları tarafından gerçekleştirilen, klasik yağ enjeksiyonu yöntemi aynen uygulanır. Klasik yağ enjeksiyonu uygulaması yapılır. Yağlar alınır. Alınan yağlardan kök hücre elde edilir. Bu sayede, cilt gençleştirme için gerekli serum elde edilir. Elde edilen serum ile alınan yağlar birlikye yanak bölgesine, gözaltlarına enjekte edilir. Kök hücre ile gerçekleştirilen yağ enjeksiyonu sayesinde, enjekte edilen yağların, % 75’i kalıcılık gösterir. Klasik yağ enjeksiyonu yönteminde, belli bir süre sonra sadece %40’ı kalıcılık gösterir.
Kök Hücreli yağ enjeksiyonu sayesinde, hem yanakları dolgunlaştırma, kırışıklıkları giderme hem de cildin yenilenmesi sağlanır. Cilt ışıldamaya başlar. Yüze aydınlanma, canlanma, ışıldama sağlanır. Cilt gençleştirme uygulamalarının en iyi yöntemlerindendir. Uygulama sonrası, yıllarca cildin yenilenmesi, dokuların onarılması devam eder.