Alt Çene ve Üst Çene Ameliyatları (Elmacık Kemiği)

Paylaş / Share

Alt çene estetiği ve üst çene estetiği ameliyatları olmak üzere iki çene estetiği ameliyatı yapılır. Üst çene estetiğinin bir diğer adı elmacık kemiği ameliyatıdır.

Alt Çene ve Üst Çene Ameliyatları (Elmacık Kemiği)

 

 

Çene Estetiği

Yüz bölgesinin tümüne göre, çenenin büyük ve küçük olması, eğri olması, yüzün estetik görünümünde etkilidir. Çene şekil bozukluklarının düzeltilmesi çene estetiği ameliyatları ile düzeltilir.

Yüz bölgesinde, kişilerde çene belirgin bir şekilde orantısızlık oluşturabilir.

Yüz ile uyumlu çene görüntüsü verebilmek için, çeneye şekil vermek için estetik ameliyatlar gerçekleştirilir. Çene ucu düzeltilir. Bazen çene çok içeridedir. Protez yerleştirilerek yeni şekil verilir.

Genel anestezi ile plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Bu estetik ameliyat çiğneme problemleri yaşatmamaktadır.

 

Elmacık Kemiği Estetiği

Bazı kişilerin yanaklarında erken yaşlarda çöküklük vardır. Yanak dolgunluğu yoktur. Yanaklara, yüzün genel görünümüne uygun şekil verilmesi, kişilere yanaklı bir görünüm kazandırmak için elmacık kemiği ameliyatları gerçekleştirilir.
Elmacık kemiği ameliyatlarında, elmacık kemiği protezleri, deri altına yerleştirilir. Yanaklar kalıcı olarak dolgunlaştırılır. Yanaklara dolgunluk ile yüze genel bir güzellik kazandırılır.
Operasyon süresi 1 saat olan bu ameliyat, genel anestezi ile ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir.