Boyun Germe ve Gıdı Estetiği

Paylaş / Share

Boyun bölgesindeki kırışıklıkları gidermek ve yağ fazlalığını almak için boyun germe ameliyatı yapılır. Sadece belli bir oranda gıdı denilen yağ fazlalığı varsa, gıdı estetiği yapılır.

Boyun Germe ve Gıdı Estetiği

Boyun Germe

 

Boyun bölgesinde, deri sarkmaları, kırışıklıklar ve gıdı denilen yağ fazlalığı olmaktadır. Aynaya bakıldığında, sarkmalar ve gevşemeler kişileri rahatsız edebilmektedir.

Yaş ilerlemesi ile boyunda görülen yaşlanma belirtilerine, görsel olarak güzel bir görünüm kazandırmak için boyun germe ameliyatı yapılır. Karşıdan bakıldığında görülen bir ameliyat izi olmamaktadır. Ameliyat izleri görünmese de, cerrahi bir işlemle yapılan boyun germe ameliyatı sonrasında, yağ fazlalıkları yok edilir. Deri sıkılaştırılır. Boyunda pronlemleri giderilir.

Boyun germe ameliyatından sonra, bir hafta işe gitmenizde sakınca olabilir. Günlük yaşantınızda engel bir durum değildir.

Sadece bir ameliyat olduğunuzu belli etmemek isterseniz, 1 hafta gitmemenizi öneriyoruz.

 

Gıdı Estetiği

 

Gıdı denilen, boyun bölgesindeki yağlanmalar, gıdı yağları aldırma yöntemleri ile alınır. Lazer lipoliz yöntemi uygulanmaktadır. Bir lazer cihazı ile hem yağlar alınır hem de deri sıkılaştırılır. Az bir yağlanma varsa, lazer lipoliz yöntemi ile bir deri fazlalığı kesilmeden, gıdı problemi giderilir. Slim lipo ile lazer lipoliz önermekteyiz. Boyun germe ameliyatı olmadan gıdı yağlarından kurtulmak mümkün… Lokal anestezi yeterlidir.

Eğer aşırı bir yağlanma varsa, yağlar alındığında deri çok fazla sarkma göstereceğinde, lazerle sıkılaştırma yetmeyeceğinden, boyun germe ameliyatı da gerekebilir.