Lazer Lipoliz - Lazerle Yağ Aldırma

Paylaş / Share

Lazer Lipoliz, bölgesel yağlanma olan bölgeleri şekillendirme yöntemlerinden biridir. Vaser Lipo uygulaması da benzer bir uygulamadır. Sadece bir teknoloji ismi lazer lipoliz,diğerinin vaser ultrasoniktir.

Lazer Lipoliz - Lazerle Yağ Aldırma

Lazer Lipoliz Nedir?

 

Bir lazer teknolojisi ile, vücutta bölgesel yağlanma gösteren bölgelerde, lazerle yağların eritilmesi işlemine lazer lipoliz  denilir.

Bu uygulama ameliyathane koşullarında lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Doktor ve kişilerin tercihine göre genel anestezi altında da olabilmektedir.

Bu uygulama sonrası aynı gün taburcu olunmaktadır. Sonuçları görmek için sadece 3 hafta beklemeniz gerekmektedir. 3 haftalık süreçte bir korse kullanımı gerekmektedir.

Bu yöntemde yağlanma olan bölgeleriniz düzleştirilir ve sıkılaştırılır. Muayene lazerle yağ aldırma yöntemine uygun olup olmadığınıza karar verilir.

Lazer lipoliz yönteminde yağ hücreleri parçalanır.


Uygulama yapılan bölgelerde kalıcı olarak yağlardan kurtulmuş olursunuz. Eğer çok fazla gıda tüketmeye başlarsanız, uygulama yapılan bölgeler dışında başka bölgelerden yağlanmanız olabilir. Operasyon olan bölgelerde yağlanmanız olmamaktadır.


Vaser Ultrasonikte, ses dalgaları ile yağlar parçalanır. Lazer Lipoliz’de lazerle parçalanır. Plastik cerrahi doktorunun seçimi ile ilgilidir. Her iki uygulama da yapılmaktadır. Öncelik vaser iledir. Eğer kişiler lazer teknolojisi isterse lazerle uygulama yapılmaktadır.


Vaser yöntemi son teknolojidir. Son 3 yıldır uygulamaları vaser teknolojisiyle yapmaktayız. Vaser yöntemine kadar lazer yöntemi kullanıldı. Kişiler lazer talebinde bulunduğunda, LAZER lipoliz yapılmaktadır.


Lazer Lipoliz'de Ne Kadar Yağ Alınır?Karşılıklı muayenenizde yağ alumina, lazer lipoliz veya lazer liposuction yöntemine uygun olduğunuza karar verilip, uygulama yapılırsa, uygulamada toplam 5 lt yağ alınabilmektedir.  
Lazer Liposuction mı Lazer Lipoliz mi?


Vücudu şekillendirmek için 1 lt yağ alımı olduysa, vücut tarafından atılır. Dışarı alınması gerekmektedir. Eğer 1lt’den daha fazla yağ eritilmişse, vücut kendi atarken zorlanacağı için, dışarı alınması gerekmektedir. Uygulama lazer lipoliz ile başlar. Çok fazla yağ eritilmişse, enjektör inceliğinde bir kanülle dışarı alınır. Bu uygulamaya da lazer liposuction denilmektedir. Kanül kelimesi sizleri korkutmasın. Eski liposuction yöntemine günümüzde klasik yöntem denilmektedir. Lazer liposuction yönteminde yağ alımı için deri altına giriş yapılan bölgeler, lazer lipoliz yapmak için deri altına girilen noktalarla aynı noktalardır. Lazer lipoliz’e için giriş yapılan noktalardan yağlar dışarı alınır.