Meme Estetiği - Göğüs Estetiği

Paylaş / Share

Göğüs Estetiği Ameliyatları: Erkeklerde Meme Küçültme Jinekomasti Ameliyatı, kadınlarda meme büyütme ameliyatı, meme küçültme ameliyatı ve meme dikleştirme ameliyatlarıdır.

Meme Estetiği - Göğüs Estetiği

 

Kadınların göğüs şekillerinde ve büyüklüklerinde, göğüs özelliklerine, doğum sayısına veya doğum yapıp yapmamasına ve genetik sebeplerden farkılılıklar vardır.

Bazı kadınlar meme büyüklüğünden mutsuzdur, bazı kadınlar memelerin aşağıya doğru sarkmasından mutsuzdur, kimi kadınlar da göğüslerini küçük bulur. Kadınların göğüs şekillerinde yapmak istedikleri değişikliklere göre göğüs küçültme ameliyatı, göğüs büyütme ameliyatı ve göğüs dikleştirme ameliyatı, plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir.

Bazı erkeklerde göğüs büyüklüğünden şikayetçi olmaktadır.

Erkeklerde meme büyümesi sonrası yapılan göğüs küçültme ameliyatının ismi jinekomasti’dir.


Göğüs Büyütme Ameliyatı

Protez yerleştirilerek, yağ enjekte edilerek ve dolgu maddeleri enjekte edilerek gerçekleştirilen ameliyatlara augmentasyon mamoplasti denilir. Üç farklı yöntemle meme büyütme ameliyatı gerçekleştirilir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı


Kadınlarda göğüs küçültme ameliyatı, redüksiyon mamoplastidir. Erkeklerde meme küçültme ameliyatına Jinekomasti denilir.


Göğüs Dikleştirme Ameliyatı


Bazen kadınların meme büyüklüğü iyi olup, göğüslerinde sarkma olabilmektedir. Meme Başı, memealtının altına geçmiş olabilmektedir. Yeni ve güzel bir şekil vermek için meme dikleştirme ameliyatı gerçekleştirilir.


Jinekomasti


Erkeklerde meme büyümesi fazla geliştiğinde, erkeklerin kıyafetlerinden anlaşılan meme görüntüsünü düzeltmek amacı ile günümüzde, teknolojik cihazlarla jinekomasti yapılmaktadır.