Meme Büyütme - Göğüs Büyütmek

Paylaş / Share

3D Vectra ile yeni göğüs şeklinizi görebilirsiniz. Silikon yerleştirildikten sonra, yeni göğüs şeklinizi, ameliyat öncesi görmek için 0216 385 29 42’den irtibat kurabilirsiniz.

Meme Büyütme - Göğüs Büyütmek

 

Günümüzde teknolojik gelişmeler sayesinde, göğüs büyütme ameliyatı öncesinde, beklentileriniz ve deneyimli plastik cerrahi doktorunun değerlendirmesiyle, 3D vectra programı ile nasıl olacağı gösterilebilmektedir. Göğüslerinizin yeni şeklinin nasıl olacağı, yuvarlak protez mi damla protez mi size uygun, göğüsleriniz ne kadar büyüyecek, göğüsleriniz ameliyat sonrası nasıl görülecek, genel bir fikir alacağınız çalışma yapılabilmektedir.

Göğüs Büyütme Yöntemleri

Göğüs büyütme ameliyatı için en yaygın yöntem silikon yerleştirerek gerçekleştirilen meme büyütme ameliyatıdır. Bu yöntem dışında memeye yağ enjeksiyonu yöntemi veya hazır hyalüronik asit içerikli hazır dolgu maddeleri ile büyüklük kazandırılır.


Göğüs Büyütme ameliyatları, dolgu maddesi enjekte edilen yöntem dışında,  ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir.  Silikon genel anestezi altında, yağ enjeksiyonu sedasyonla gerçekleştirilir.

 

1. Silikon ile Göğüs Büyütme Yöntemi


Göğüsleri büyütmek için, memeye silikon yerleştirilir. Silikon, memeye yerleştirilen, implantın dış kaplama kısmının oluşum malzemesinin adıdır. Silikonu vücut yabancı malzeme olarak kabul etmez. Protezin silikondan oluşmasının ana sebebi, silikonun hafif ve dayanıklı bir malzeme olmasıdır. Doğum yapmaya, süt emzirmeye engel değildir. Ömürlüktür. Eğer birkaç doğum yaparsanız, ilerleyen yaşlarda yeni şekil verilmesi için tercihinize göre silikonlar değiştirilip, yeni şekil verilebilir. Silikonlar FDA onaylıdır.

 

• Göğüs Şekli Yuvarlak Silikon mu Olmalı Damla Silikon mu Olmalı?

Her kadının vücudunun estetik göğüs görünümü için, göğüs şekli ve özellikleri önemlidir. Göğüs şekline damla her zaman daha iyi olur demek veya her zaman yuvarlak şekil daha iyidir demek doğru değildir. Kadınların mevcut küçük göğüslerinin özellikleri, boşlukları, ebatı v.b farklıdır. Bu yüzden her kadın kendi göğsünün özelliklerine göre değerlendirilir. En doğru şekil kendi göğsüne göre karar verilir. 3D vectra programı sayesinde, kişiler damla şeklin mi yuvarlak şeklin mi daha uygun olduğunu gözlemleyebilmektedirler. Plastik cerrahi doktorununda, deneyimleriyle, hangi şekli önerdiği önemlidir.

 

• Silikon Yerleştirilmesi, Meme Altı mı Olmalı, Meme Başı mı Olmalı, Koltukaltı mı Olmalı?

 

Kadınların göğüs özelliklerine göre, silikonun hangi bölgeden yerleştirileceğine karar verilir.  Bölgeler, meme altı, meme başı ve koltukaltı olmak üzere 3 bölgedir. Hangi bölgenin uygun olduğuna plastik cerrah ile birlikte karar verilir.


Her yerleştirme bölgesini, birbiri ile kıyasladığınızda avantajları ve dezavantajları olmaktadır. Biri diğerinden daha iyidir diyebilmek için, kime ameliyat yapılacaksa, onun göğsünü değerlendirmek gerekir.


Koltuk Altı yöntemde, memede kesi izi olmaz. Fakat koltuk altı silikon yerleştirmek için seçenekler kısıtlıdır. Damla protezler, koltuk altından yerleştirilmemektedir. Günümüzde en yaygın silikonlar, jel içeriklidir. Jel içerikli protezler, koltuk altından yerleştirilmemektedir. Eğer kişiye kas üstü silikon yerleştirmesi yapılacaksa, koltuk altı uygun değildir.
Göğüsünüz için en uygun bölgeyi, bir plastik cerraha muayene olarak öğrenebilirsiniz. 

 


• Protez Yerleştirilirken Kas Altı mı Olmalı Kas Üstü mü Olmalı?


Bazı kadınların göğsüne kas altına yerleştirilir, bazı kadınların kas üstüne yerleştirilir. Bu ameliyat olan kişinin tercihi olamamaktadır. Burada tamamen plastik cerrahi doktorunun değerlendirmesi önemlidir. Tecrübesiyle en doğru kararı verecektir. Kişiler internette okuduğu bilgilerle, doktora tercihini belirtip baskı yapmaktadır. Bu konuda, tamamen ameliyat için güvendiğiniz doktorun tercihine güvenmelisiniz.


İnternette size teknik bilgiler anlatılır ve farklılıkları anlatılır. Size neyin uygun olduğunu sadece doktorunuz anlatabilir. Vücut yapısı, göğüs kafesi ve göğüslerin yapısı, doktorun planlamasında etkilidir.

 

2. Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütme Yöntemi


Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yöntemi için, vücudunuzda yeterli yağ miktarının olması gerekmektedir. Genetik geçmişinizde meme kanseri riski olup olmadığınız önemlidir.  Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yönteminde, son yıllarda kök hücreli yağ enjeksiyonu uygulanmaktadır.


Klasik Yağ Enjeksiyonu Yönteminde, göğüslere enjekte edilen yağların % 60’ı belli bir süre kaybolur. 1-1.5 yıl sonra ilk verilen göğüs büyüklüğünün % 40’ı kalıcılık gösterir. Tekrar yeni uygulama gerekebilir. Günümüzde yeni bir uygulama ihtiyacınızın olmaması için kök hücreli yağ enjeksiyonu uygulanmaktadır. Kök hücre sayesinde, göğüslere enjekte edilen yağların % 75’i kalıcılık gösterir. Yeni bir operasyona ihtiyacınız olmaz. Ameliyathane koşullarında sedasyonla gerçekleştirilir.


Yağ enjeksiyonu yönteminde, ister kök hücre ile olsun ister klasik yöntem olsun, mutlaka vücudunuzda yeterli yağ miktarının olması gerekmektedir.


Genetik kanser geçmişinizde önemlidir. Göğüslere yağ enjekte edilmesi demek, yeni hücrelerin ilavesi demektedir. Kanser hücrelerde gelişir. Bu yüzden, yağ enjeksiyonunda geçmişiniz ve aile geçmişiniz önemlidir.


Eğer silikona güvenmeyip, yağ enjeksiyonu istiyorsanız, şunu bilmelisiniz. Meme Kanseri ameliyatı olan kişilerin, ameliyat sırasında göğüsleri alınırken, günümüzde, aynı ameliyatta silikon yerleştirilerek meme büyütme gerçekleştirilmektedir.  


3. Dolgu Maddeleri ile Göğüs Büyütme Yöntemi

 

Dolgu maddeleri ile göğüs büyütme yönteminde, hazır dolgular kullanılmaktadır. Uygulama süresi 40 dakikadır. Kalıcılık süresi 1-2 yıldır.


Bu yöntemi daha çok silikon istemeyen kişiler  tercih etmektedir. Bu yöntemde, memelere enjekte edilen dolgu maddeleri 1-2 yıl sonra erimektedir. Yeniden büyütme için yeni uygulama gerekmektedir.


Tıbbi açıdan, dolgu maddeleri ile göğüsler büyütülmektedir. Hiçbir sakınca yoktur. İlk uygulamadan sonra % 40 oranında dolgu maddelerinde kayıp olmaktadır. Meme büyütme için, her memeye en fazla 3 kutu hazır dolgu enjekte edilebilir. Kutulardaki miktar 50 cc’dir. Uygulama sonunda göğüslerinizin ebatı en fazla 150 cc büyür. Belli bir süre sonra % 40’ı erir. Bu yöntem, silikon veya yağ enjeksiyonu yöntemlerine göre pahalıdır. 2 sene sonra yeniden aynı parayı ödemeniz gerekir.