Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu ile Yanak Dolgunlaştırma

Paylaş / Share

Yanak dolgusu, yanakları dolgunlaştırmak için en başarılı yöntemlerden biri kök hücreli yağ enjeksiyonu yöntemidir.

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu ile Yanak Dolgunlaştırma

Yıllar geçtikçe, deri altında bağ dokuda kayıplar oluşmaya başladıkça, cilt yaşlanmaya, sarkmaya başlamaktadır.

Kırışıklıklar artmaktadır. Bazı kişilerde burun kenarından dudak kenarlarına, bazı kişilerde burun kenarından çeneye doğru doku kayıpları olur. Çizgiler oluşur. Bazı kişilerde bu çizgiler epey derin ve belirgindir. Derinlik fazla ise kişilerde yüzdeki sarkma oranı da fazla olur. Bazen de kişiler doku kaybı çok fazla olur, yanaklarda çökmeler olur.


Yanak dolgunluğunu fazla kaybetmiş kişilerde, yanakları dolgunlaştırmak için hazır hyalüronik asit içerikli ürünler maaliyetli ve kalıcılığı az olmaktadır. Yanakları dolgunlaştırmak için, 3 den fazla ürün gerekebilir. Bu ürünlerinde kalıcılığı, ilk yaptırıldığında 6 ay sonrasında, yeni bir 3 den fazla ürün kullanıldığında, 8-12 ay arasında olur. Bu kişilere yanak dolgusu yerine yağ enjeksiyonu ile yanak dolgunlaştırma yöntemi uygulanmaktadır.


Klasik yağ enjeksiyonu yöntemi, kişilerin vücut bölgesinden alınan yağların, yanak bölgesine enjekte edilmesidir. 1-1.5 yıl sonra, enjekte edilen yağların % 40’ı kalıcılık gösterir.  Uygulama sonrası, kişinin hem yanakları dolgunlaşır, hem de cildi yenilenir, canlılık kazanır.


Son yıllarda klasik yağ enjeksiyonu ile kök hücre tedavisi beraber uygulanmaya başlandı. Kök hücre yöntemi sayesinde, kişilerin yağlarından elde edilen kök hücre ile zenginleştirilmiş serum ile yağlar, yüz bölgesine birlikte enjekte edilir. Bu sayede yağ enjeksiyonu uygulamasının % 75’i ömür boyu kalır. Cilt yıllarca yenilenmeye, gençleşmeye, parlamaya devam eder. Uygulamadan 2 yıl sonra bile etrafınızdaki kişiler sizde değişiklik var diyebilir. Deri altı dokuları yıllarca onarılmaya devam eder.


Plastik cerrahlar tarafından uygulanan bu yöntemin size uygun olup olmadığını öğrenmek için iletişim : İstanbul Bağdat Caddesi 0216 385 29 42